AS Roma w półfinale Ligi Mistrzów!

FC Barcelona odpada z Ligi Mistrzów w starciu z klubem AS Roma

As Roma FC Barcelona LM raport24

AS Roma w półfinale – niemożliwe stało się możliwe! Rzymianie pokonali Katalończyków na stadionie u siebie w drugim meczu ćwierćfinałowym – 3:0. Pierwszy mecz zapowiadał się obiecująco – FC Barcelona 4:1  AS Roma. Właśnie ten honorowy gol uratował włoskich piłkarzy. Roma wygrywa na podstawie liczby bramek na wyjeździe.

Już w pierwszych minutach prowadzenie przejmują gospodarze po bramce Edina Džeko

Można powiedzieć, że bośniacki piłkarz przełamał pierwsze lody (6′) i od tego czasu „Barca” straciła swój zapał do gry. W drugiej połowie meczu przyznano rzut karny – faulował Gerard Pique.

Strzał na wagę drugiej bramki z pola karnego wykonuje Daniele De Rossi – mamy 2:0 (58′)

Piłkarze Romy cały czas punktowali hiszpańską drużynę. Nawet Lionel Messi nie potrafił stworzyć groźnej sytuacji – totalnie nie było widać Argentyńczyka na boisku. Piłkarz miał do wykorzystania dwa rzuty wolne lecz dwa razy oddał strzał ponad bramką.

Gola na wagę złota zdobywa grecki zawodnik Kostas Manolas dla AS Roma! (82′)

Ostatnie minuty spotkania i Rzymianie już w gotowości żeby wybiec na murawę i triumfować awans do półfinału. Barcelonie wystarczyła jedna bramka do wygranej, lecz taka nie padła. Andrés Iniesta zszedł wcześniej z boiska i z ławki rezerwowych patrzył i nie dowierzał co się dzieje na boisku.

Hiszpański klub FC Barcelona odpada z Ligi Mistrzów – pech obrócił się przeciwko nich!

Jak z doniesień wynika Sergio Busquets wypowiedział się na temat spotkania. Padły ostre słowa. Piłkarz nie ukrywa, że w spotkaniu gra się nie kleiła. Trudno się pożegnać z rozgrywkami z Ligą Mistrzów i szansą na zdobycie tytułu pomimo tego, że drużyna Katalonii wygrała wysoko swój pierwszy mecz – nie ukrywa Sergio. Smutna noc, Rzymianie byli lepsi w każdej chwili – zawziętość i determinacja piłkarzy pokazała, że „mission imposible” jest możliwa do spełnienia.

Jak będzie wyglądało dzisiejsze spotkanie Real Madryt – Juventus Turyn? Czy Gianluigi Buffon pożegna się z Ligą Mistrzów? Czy może będzie kolejny cud i Stara Dama zaskoczy wszystkich?